دوربین مدار بسته

 

در واقع واژه ی "دوربین مدار بسته" که به اختصار cctv نامیده می شود در لاتین به معنی جعبه جادویی مدار بسته است . دوربین مدار بسته دوربینی است که در جای ثانبی نصب شده است .

این دوربین ها در جای ثابتی نصب شده و اطلاعات ضبط شده را به چند نقطه ارسال میکنند.

دوربین مدار بسته در کل به دو نوع دوربین های آنالوگ و دوربین های شبکه تقسیم بندی می شوند که هر کدام توضیحات مربوط به خود را دارند.

البته زیر شاخه ی دوربین آنالوگ خود به چند بخش تقسیم می شود که یکی از مهمترین آنها دوربین آنالوگ HD است. این نوع از دوربین های آنالوگ کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر دوربین های آنالوگ دارند اما به همین نسبت قیمت بالاتری را نیز باید برای خرید آنها پرداخت. ودربین مدار بسته اطلاعات تصاویر را توسط کابل کواکسیال به DVR منتقل میکنند .

از طرف دیگر دوربین های مدار بسته تحت شبکه را داریم که نام دیگر آنها دوربین های IP می باشد . این نوع از دوربین ها میتوانند انتقال اطلاعات را از طریق بستر شبکه با کیفیت بسیار بالایی منتقل کنند.

تجهیزاتی که در ساخت دوربین مدار بسته استفاده می شوند تقریبا مشترک اند . قیمت های دوربین مدار بسته با توجه به نوع و کیفیت تصویر ارسالی شان متغیر است .

نصب دوربین مدار بسته کار سختی نیست و افرادی که دانش متوسطی در این زمینه دارند در صورتیکه بتوانند دوره های آموزش نصب دوربین مدار بسته را بگذرانند براحتی میتوانند عملیات نصب این دوربین ها را انجام بدهند. در بخش مقالات سایت ، اطلاعاتی درباره نحوه نصب دوربین مدار بسته درج کرده ایم که خواندن آن میتواند در جهت تکمیل اطلاعاتتان در این زمینه کمک کننده باشد .

در دنیای امروز ، استفاده از این دوربین ها بسیار رواج پیدا کرده است چرا که کنترل از راه دور در بین مدیران و ناظران یک امر بسیار ضروری بنظر می آید و برای اجرای این امر از دوربین مدار بسته استفاده می شود.

در گذشته استفاده از این تجهیزات به این شکل رایج نبوده اما اکنون یکی از ملزومات نظارتی و حفاظتی هر سازمان اداره ارگان و یا شرکتی استفاده از دوربین مدار بسته در انواع و کیفیت های مختلف بنا به سیاست کاری آن مجموعه است .

بیشتر مشاغل و مجموعه ها و سازمان هایی که احتمال سرقت از آنها بیشتر بود بیشتر از استفاده از این دوربین ها استقبال کردند. رفته رفته استفاده از این تکنولوژی حتی در ساختمان های مسکونی نیز مطرح شد و برای بالا بردن سطح امنیت استفاده از آنها رواج پیدا کرد و نظارت بر رفت و آمدها با استفاده از این فرایند افزایش پیدا کرد و به همین نسبت ضریب امنیت در محل های نصب دوربین بسیار زیاد شد بطوریکه استفاده از دوربین مدار بسته یکی از ملزومات دنیای امروز به شمار می رود.

 

فرم تماس

هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما می باشد . مشتاقانه منتظر نظرات و انتقادات شما هستیم .

اطلاعات تماس

آدرس:
تهران - بلوار فردوس
صادقیه
تلفن:09902707389
آدرس:
تهران - بلوار فردوس
صادقیه
تلفن:09902707389

با ما در تماس باشید